Powody dla których warto grać w piłkę nożną…

Uprawianie sportu, systematyczne uczestniczenie w treningach i turniejach od najmłodszych lat niesie wiele korzyści dla dzieci. Oprócz rozwoju sprawności ” granie w piłkę”  uczy wartości, które mają bardzo duży wpływ na prawidłowy rozwój młodego człowieka.
Przedstawiamy powody dla których warto grać w piłkę nożną..

Szacunek

 Grając w piłkę, już od dziecka uczymy się szacunku do trenera i kolegów z drużyny. Bez szacunku nie ma mowy o współpracy.

 Pokora

 Każdy młody piłkarz na pewno nie raz posmakuje goryczy porażki. Takie doświadczenia uczą pokory i uświadamiają, że jeszcze długa droga przed nim.

 Współpraca w grupie

 Piłka to jeden z tych sportów, które doskonale przygotowują do współpracy w grupie. Trenując z kolegami, młody człowiek uczy się, że nie jest centrum wszechświata, a najlepsze efekty przynosi współpraca z drużyną.

 Wytrwałość

 Jeśli rodzice towarzyszą młodemu piłkarzowi w chwilach radości i smutku, wspierają go po przegranym meczu, to z czasem nasza pociecha może nauczyć się wytrwałości w dążeniu do celu.

 Wnioski z popełnionych błędów

 Grając w piłkę nie da się nie popełniać błędów. Nie ma idealnych rodziców, piłkarzy, ani trenerów. Każdy z nas uczy się czegoś nowego przez całe życie, często metodą prób i błędów. Ważne, żeby umieć wyciągać z nich wnioski lub mieć przy sobie kogoś, kto na bieżąco czuwa nad naszym rozwojem np. dobrego trenera z pasją.

 Zdrowe nawyki sportowe i żywieniowe

 Jeśli już w dzieciństwie trafimy pod skrzydła profesjonalnego trenera, istnieje duża szansa na to, że nabędziemy właściwych nawyków sportowych i w naturalny sposób zrozumiemy, że człowiek stworzony jest do ruszania się. Dobry trener podpowie nam także, że połączenie wysokosłodzonych napojów i szybkich przekąsek na mieście nie wpływa dobrze na nasze zdrowie.

 Pozytywne emocje

 Uprawiając sport, w tym także piłkę nożną, rozładowujemy stres i negatywne emocje. Nic tak dobrze nie działa na zły humor jak dobrze przeprowadzony trening, pod okiem lubianego trenera.

 Przewidywanie i planowanie

 Piłka to także myślenie strategiczne i wyprzedzanie faktów. Uprawiając ten sport, stajemy się po prostu mądrzejsi 🙂

 Marzenia
Dziecko rozpoczynające grę w piłkę, przeważnie marzy żeby zostać kimś podobnym do swoich piłkarskich bohaterów. Trenując uczymy się dążenia do spełnienia swoich marzeń.

Wspomnienia

Już mamy ich dziesiątki. Każde jest ważne, każda chwila radości, łzy które same lecą po strzelonym hattricku, smutna mina po przegranym meczu, to bezcenne wspomnienia. Nie da się ich kupić za żadne pieniądze.

Stroje Soccera

Stroje piłkarskie Soccer Ropczyce

Przekaż 1%

Przekaż jedne procent na Szkółkę Piłkarską Soccer Ropczyce

Sponsorzy