O szkółce

Szkółka Piłkarska SOCCER ROPCZYCE powstała w marcu 2010 roku.

Pomysł jej powstania zrodził się z inicjatywy Bogusława Pacanowskiego, Łukasza Bieszczada i Grzegorza Roga.

Zwolennikiem powstania Szkółki oraz jej Patronem jest Łukasz Trałka – reprezentant Polski, obecnie zawodnik Lecha Poznań, wychowanek UKS Górka Ropczyce.

Ideą powstania Szkółki jest stworzenie miejsca i możliwości gdzie młodzi adepci futbolu będą mogli się szkolić wzorem flagowych europejskich drużyn młodzieżowych.

Celem Szkółki jest nie tylko szkolenie przyszłych piłkarzy ale także nauka gry fair, umiejętność pogodzenia nauki z treningami, wychowanie młodego człowieka.

Trenerzy pracujący w Szkółce Piłkarskiej SOCCER ROPCZYCE to rodowici ropczyczanie, którzy nie boją się ciężkiej, systematycznej pracy i wierzą, że Ropczyce mogą w niedługim czasie zostać mocnym ośrodkiem piłkarskim, którego wychowankowie podążać będą śladami Łukasza Trałki..

Zarząd Szkółki Piłkarskiej Soccer Ropczyce dąży do stałego rozwoju organizacyjnego Szkółki. Z tego powodu wypracowany jest model współpracy ze znanymi klubami piłkarskimi mający na celu wymianę doświadczeń a także promowanie zawodników Szkółki w tych klubach.

Nawiązana została współpraca z klubem MKS Błękitni Ropczyce na mocy której zawodnicy kończący szkolenie w Szkółce kontynuują swą przygodę piłkarską w MKS Błękitni Ropczyce.

Aktualnie w Szkółce trenuje około 150 chłopców podzielonych na dziesięć grup treningowych.

Zajęcia treningowe odbywają się na ropczyckich Orlikach oraz na boisku trawiastym przy ulicy Robotniczej 46. W okresie zimowym w halach sportowych dostępnych na terenie Ropczyc.

W Szkółce pracuje sześciu trenerów: Łukasz Bieszczad, Bogusław Pacanowski, Sławomir Orzech,  Witold Banaś, Grzegorz Róg, Jakub Skóra

W lutym 2016 Szkółka podpisała umowę z Akademią Bramkarską Roberta Mazura dzięki czemu nasi bramkarze mają możliwość szkolenia się pod ręką najlepszych fachowców w województwie.

Zawodnicy Szkółki występują z powodzeniem w lidze , Młodzików oraz Orlików

Oprócz meczów ligowych młodzi zawodnicy uczestniczą w wielu turniejach piłkarskich o zasięgu ogólnopolskim.

Szkółka we współpracy z Ropczyckim Centrum Sportu i Rekreacji organizuje dla dzieci turnieje halowe i letnie.

W okresie letnim organizuje obozy rekreacyjno sportowe.

Nasi zawodnicy mieli okazję rywalizować z takimi klubami jak: Igloopol Dębica, Stal Rzeszów, Stal Stalowa Wola, Unia Tarnów, Sandecja Nowy Sącz, Wisła Kraków, Hutnik Kraków, Polonia Przemyśl, Korona Kielce, Podbeskidzie Bielsko Biała.
Celem udziału jest rywalizacja i porównanie własnych umiejętności z rówieśnikami z innych ośrodków piłkarskich. W ten sposób reprezentują miasto i gminę Ropczyce.

Szkółka organizuje również spotkania integracyjne, wyjścia na basen, wycieczki, wyjazdy na mecze Ekstraklasy

Celem sportowym Szkółki jest wychować chłopców na piłkarzy, którzy będą godnie reprezentować w przyszłości klub Błękitni Ropczyce i kontynuować dobre tradycje sportowe miasta.

Stroje Soccera

Stroje piłkarskie Soccer Ropczyce

Przekaż 1%

Przekaż jedne procent na Szkółkę Piłkarską Soccer Ropczyce

Sponsorzy